Ďalší výrazný úspech našich strelcov.

Majstrovstvá Banskobystrického kraja žiakov ZŠ a OG v streľbe zo vzduchových zbraní pre rok 2024 sa uskutočnili v piatok 9. februára v Brezne.  Priniesli ešte výraznejšiu dominanciu žiačok  ZŠ s MŠ Kalinovo ako v minulých rokoch. Najhodnotnejší výkon dosiahla v kategórii starších žiačok Lenka Lörinčíková, ktorá výkonom 293 bodov skončila na prvom mieste, Anna Mária Kurišová obsadila nástrelom 284 bodov druhé miesto, štvrté miesto si vystrieľala výkonom 283 bodov Daniela Demeová a 280 bodov stačilo Miroslave Ľalíkovej na šieste miesto. Družstvo starších žiačok v zložení Lörinčíková, Demeová a Ľalíková obsadilo výkonom 856 bodov prvé miesto a postupujú na Majstrovstvá Slovenska v Detve. Spolu s nimi sa do Detvy prebojovala aj mladšia žiačka A. K. Kurišová,  ktorá obsadila výkonom 280 bodov druhé miesto a jej sestra A. M. Kurišová.  Družstvo mladších žiakov v ktorom ešte striaľala Chovancová a Sabacký, obsadilo tretie miesto.