Exkurzia k hasičom

V piatok sme sa vybrali na exkurziu, ktorú organizoval pán učiteľ Filipiak. Išli sme do Lučenca na Hasičskú stanicu vlakom, ktorý meškal približne 10 minút. Nastúpili sme a už len čakali kým sa dostaneme do cieľa. Keď sme vystúpili, tak nám trvalo celkom dlho, kým sme sa ku hasičskej stanici dostali, pretože vlaková stanica od nej bola ďaleko. Ako prvé sme navštívili obrovskú garáž v ktorej boli rôzne veci. Napríklad hasičské autá, člny, štvorkolky a tak iná hasičská technika. Veliteľ spomínanej stanice nám poukazoval autá a aj čo je v nich. Bolo to veľmi zaujímavé, pretože nám aj vysvetlil ako sa s vecami pracuje a aké sú ťažké. Potom sme sa presunuli do exteriéru a tam nám hasiči ukazovali svoj výcvik. Najviac nás zaujalo to, keď sa s jedným rebríkom vyšplhal na imitáciu budovy a následne zliezol dole. Po exkurzii sme mali ešte dosť času, tak sme sa  zastavili v obchodnom centre Galéria. Čas bol stanovený a zostávalo nám len pustiť sa do nakupovania. Skoro každý si kúpil to čo chcel a niektorí žiaci minuli aj 20 eur. Po veľkom nákupe sme sa presunuli do miestnej zmrzlinárne a zahnali sme náš hlad. Keď už bol čas vrátiť sa domov, nastúpili sme na vlak a exkurzia bola ukončená.                              

                                                                                     Adam Fiľo, žiak 7.A