Majstrovstvá kraja v basketbale

V pondelok, 20. mája sa naše žiačky zúčastnili v športovej hale ZŠ Tajovského Badín krajského kola v basketbale 3×3. Po vlaňajšom treťom mieste sme boli zvedaví, ako dopadneme v konfrontácii s najlepšími basketbalistkami v kraji. Hrací čas bol 10 minút na jeden kôš s tým, že do 12 sek. musel byť ukončený útok, v opačnom prípade družstvo strácalo loptu.

Prvým naším súperom bol Lučenec. Sú to dievčatá, ktoré hrávajú basketbal súťažne, takže prehra 3:15 nebola prekvapením. Tento súboj nás stál veľa síl a prekvapením bolo, že o tri minúty sme mali hrať ďalší zápas s Breznom. V polovici zápasu sme vyhrávali 3:2, ale v závere dievčatám dochádzali sily a nakoniec prehrali 6:4. Povzbudením pre nás je, že základom družstva boli siedmačky, ktoré ešte dva roky môžu za školu hrávať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.