Mc Donald´s cup 2024

Vo štvrtok 25.4. sme boli organizátormi okresného kola Mc Donald´s cupu. Je to futbalová súťaž určená pre žiakov 1. stupňa ZŠ. V tejto súťaži majú zastúpenie chlapci aj dievčatá. Turnaj sa hrá na malom ihrisku so štyrmi hráčmi a brankárom. Je to postupová súťaž, ktorá vrcholí celoslovenským finále. V našom okrese sa do súťaže zapojilo 5 základných škôl a víťaz turnaja postúpil na krajské kolo do Banskej Bystrice. Systémom každý s každým sme mohli sledovať 10 zaujímavých zápasov, v ktorých všetci hráči odovzdávali na ihrisku svoje maximum. Aj keď víťaz mohol byť iba jeden, všetci hráči si zaslúžia uznanie a pochvalu za chuť športovať. Prvé tri družstvá boli odmenené krásnymi pohármi a vecnými cenami. O spravodlivé rozhodovanie zápasov sa postaral kalinovský hráč III. ligy Collins Toshor. V peknom aprílovom počasí sa nám podarilo zorganizovať akciu, ktorou sme pritiahli deti k aktívnemu pohybu. Naše družstvo odsadilo v turnaji krásne 2. miesto a víťazom sa stala ZŠ Slobody Poltár.

Výsledková listina: 1. ZŠ Slobody Poltár 12 b.

2. ZŠ s MŠ Kalinovo 7 b.

3. ZŠ Cinobaňa 6 b.

4. ZŠ Malinec 4 b.

5. ZŠ Školská Poltár 0 b.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.