Školský výlet – Mojín

      3. júna žiaci 1.A a 4.A triedy navštívili Mojín. Na výlete sa ocitli v lone prírody u Kanátovcov a prežili s nimi a ich zvieratami nádherný deň. V enviromentálnom programe si zopakovali, prečo a ako je potrebné triediť odpad. Prešli sa rozprávkovým lesom, zasúťažili si, spoznali zvieratá, ktoré žijú v našich lesoch. Naučili sa veľa zaujímavých vecí, napríklad rozlíšiť parožie srnca, jeleňa a daniela. Videli celkom blízko nádherné vtáky, aj dve mláďatká orla. Všetkým sa veľmi páčili prelety sokolov, orlov, plamienky driemavej  aj výra skalného. Celá rodina, ktorá žije so zvieratami, dravcami a prírodou sa nám celé dopoludnie venovala. Pohoda a pozitívna energia sálala nielen zo všetkých kútov tohto príjemného miesta, ale aj z ich zvierat sučky a kocúrika a  pôsobila spolu s pokojným ľudským prístupom rodinky Kanátovcov v dnešnej uponáhľanej dobe ako balzam na dušu.  Bolo to skvelý výlet.