Víťazstvo na OK vo futsale

Vo štvrtok 21. novembra sa v Málinci konali majstrovstvá okresu žiakov vo futsale. Tento rok sa na turnaji zúčastnili žiaci zo všetkých siedmich ZŠ okresu Poltár. Turnaj sa odohral v dvoch skupinách. V štvorčlennej A skupine bojovali o dve postupové miesta do semifinále chlapci z Málinca, Cinobane a obidvoch základných škôl z Poltára. V trojčlennej B skupine boli naši chlapci a chlapci z Kokavy nad Rimavicou a Utekáča. Obidva zápasy v skupine sme presvedčivo vyhrali a bez inkasovaného gólu sme so skóre 10:0 obsadili v skupine prvé miesto. V semifinále sme sa stretli s Cinobaňou a v najkvalitnejšom zápase turnaja sme zvíťazili 3:2 a postúpili do finále. V druhom semifinálovom zápase zvíťazila Kokava nad Rimavicou s domácim Málincom. Vo finále sme nastúpili opäť proti Kokave nad Rimavicou, ktorú sme v skupine porazili 3:0. Finálový zápas mal síce vyrovnanejší priebeh, ale po výbornom výkone celého družstva sme v ňom zvíťazili 4:1 a úplne zaslúžene sme obsadili na turnaji prvé miesto. Ako majstri okresu budeme na regionálnom kole bojovať o postup na krajské kolo. Tretie miesto obsadili po víťazstve s Cinobaňou chlapci z Málinca.

Našu školu reprezentovali: Šimon Melicher, Lukáš Filipiak, Matej Haráni, Ján Marko Králik, Dávid Haferník, Ján Kušpál, Jakub Malček, Timotej Zaťko.

V strede kapitán nášho družstva: Šimon Melicher
Horný rad zľava: Zoltán Filipiak- tréner, Timotej Zaťko, Lukáš Filipak, Ján Marko Králik, Jakub Malček, Mgr. Vladimír Melo – riaditeľ školy
Dolný rad zľava: Matej Haráni, Šimon Melicher, Ján Kušpál, Dávid Haferník