Exkurzia do Prahy

V dňoch 25. až 27. marca 14 žiačok našej školy spolu so žiakmi ZŠ školská v Poltári absolvovali exkurziu do Prahy, hlavného mesta Českej republiky. Hneď prvý deň sme sa boli zregenerovať v najväčšom aquaparku v Čechách – Aquapalace Praha. Počas celého dňa sme si užívali tobogány, výrivky, sauny a plavecké bazény. Druhý deň sme spoznávali aj s príjemným sprievodcom najznámejšie pražské pamiatky. Prešli sme sa štyrmi nádvoriami Pražského hradu s monumentálnou stavbou Katedrály svätého Víta či prezidentským palácom. Prešli sme sa po legendárnom Karlovom moste a neobišli sme Staromestské námestie so smrtkou na Pražskom orloji. Popoludní sme zase navštívili nádhernú pražskú zoo s ľadovým medveďom, gorilami, žirafami či obrovskými korytnačkami. Po kondične namáhavom, ale zážitkami nabitom dni sme mestskou hromadnou dopravou presunuli do hotela AaQ Praque Rhea. Tretí deň nášho pobytu sme dopoludnie strávili na “ Václaváku „. Václavské námestie je známe napríklad zamatovou revolúciou v roku 1989, ale aj historickou stavbou národného múzea, či sochou svätého Václava na koni. V súčasnosti patrí toto námestie medzi najväčšie obchodné zóny v Prahe. Počas presúvania sa po Prahe sme nemohli obísť ani metro, v ktorom sa väčšina našich žiakov viezla prvý krát v živote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.