Exkurzia do Včelieho Raja

V stredu 25.4.2018 sme sa 6.A trieda, pri príležitosti Dňa Zeme, vybrali do Včelieho kRaja v Liešnici.

Počas celej exkurzie nás sprevádzal pán včelár Dávid so svojou manželkou Soňou. Urobil nám zaujímavý úvod o včelách a iných opeľovačoch, potom sme sa rozdelili na dve skupiny, a to chlapcov a dievčatá. S jednou skupinou bola pani včelárka Soňa, s druhou zase pán včelár Dávid.

My chlapci sme boli najskôr s pani včelárkou a vyrobili sme si sviečky z vosku. Dievčatá boli zatiaľ s pánom včelárom pri včelách. Neskôr sme sa vymenili.

Pred odchodom sme mali ochutnávku troch druhov medu – repkového, agátového a írskeho. Najviac nám chutil ten repkový. Bol super a chutil viacerým spolužiakom. Po ochutnávke sme sa rozlúčili a nasledovala cesta domov vlakom. Táto exkurzia sa páčila všetkým, mnoho sme sa vďaka nej o včelách naučili.

Ďakujeme pánovi učiteľovi za jej zorganizovanie.

Kolektív 6.A triedy.