Exkurzia do Viedne

Bolo krásne slnečné počasie a pred školou sme čakali na autobus, ktorý nás mal zaviezť do Viedne . Cestou sme sa zastavili v čokoládovni Hauswirth v Kittsse, kde sme si pozreli kratučký film, v ktorom sme sa dozvedeli viac o histórii čokoládovne. Potom sme mali možnosť ísť si popozerať, ako to tam vypadá. Bolo to tam pekné, aj sme videli ako sa tam niečo robí, teda vlastne iba dve tety skladali krabice od banánikov v čokoláde . Po skončení prehliadky sme išli do malého obchodíku, kde sme si mohli nakúpiť sladkosti . Keď sme opustili čokoládovňu, vybrali sme sa do zábavného parku Práter. Tu sme mali prehliadku v múzeu voskových figurín Madam Tussaud. Je to zábavné miesto, stretli sme tam veľa známych osobností ako je Alžbeta II. alebo Johnny Deep. Boli sme nadšení, ozaj máme z toho originálne zážitky. Napríklad predstavte si, že sedíte s doktorom z hôr v jeho mercedese. Je to naozaj skvelý pocit, že sa s ním preveziete len tak v aute. Niektorých v Prátri  zaujali aj atrakcie, ako sú kolotoče alebo horské dráhy, na ktoré neskôr aj išli. No najprv sme išli do Hotela Psycho, to bol asi najväčší zážitok. V živote sme nezažili väčší strach ako tam . Potom sme mali ešte čas na rôzne atrakcie. Nastal však čas, kedy sme museli opustiť Práter a išli sme sa ubytovať na hotel. Po večeri sme išli do Haus des Meeres / Domu mora. Bolo tam fakt pekne, videli sme aj ryby, ktoré možno nie každý v živote videl. Bolo to pre nás niečo nové . Nastal druhý deň, keď sme sa mali stretnúť so sprievodkyňou Zuzanou, ktorá nám urobila prehliadku centra Viedne. Prehliadka začala pri budove prírodovedného múzea, vedľa ktorého je pomník Márie Terézie. Odtiaľ sme pokračovali k palácu Hofburg, v ktorom sídlila rodina Habsburgovcov, cisárovna Sissi a teraz je to sídlo rakúskeho prezidenta a viacerých múzeí. Stadiaľ sme pokračovali po okružnej triede Ringstrase, na ktorej sme videli viacero historických stavieb. Asi najmonumentálnejší je Dóm svätého Štefana, ktorý sme si prezreli aj z vnútra. Ďalej sme videli kostol svätého Petra, Trojičný morový stĺp, starú radnicu a prehliadku sme ukončili pri Viedenskej štátnej opere. Potom sme mali ešte hodinku a pol na posledné nákupy a nejaký ten obed. Unavení, ale plní zážitkov sme nastúpili do autobusu a nabrali kurz Kalinovo. Domov si každý z nás zobral veľa zážitkov a samozrejme rodičom veľa fotiek.

Autorky: žiačky 8.B