Majstrovstvá Slovenska v streľbe

Vrcholom streleckých súťaží pre našich žiakov bol piatok 21. apríla, kedy sa vo Vištuku uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v športovej streľbe zo vzduchových zbraní.

Po vlaňajšom úspechu družstva mladších žiakov, ktorí získali striebornú a bronzovú medailu, sme s napätím očakávali vystúpenie družstva starších žiakov a mladšej žiačky Miroslavy Ľalíkovej. Dievčatá potvrdili výbornou streľbou príslušnosť ku streleckej špičke Slovenska a získali dve medaily. V kategórii starších žiačok získala striebornú medailu Lenka Lörinčíková výkonom 293 bodov. Po nástrele do desiatky jej vstup do súťaže skomplikovalo  posunutie bežca, jeho náprava sa prejavila v prvých dvoch deviatkach a strate dvoch bodov. Menšie problémy nastali v strede súťaže keď stratila ďalšie štyri body, ale záver mala famózny,  posledných desať rán strelila desiatky a výsledkom bola strieborná medaila.

Výborne strieľali aj ďalšie naše dievčatá. Daniela Demeová výkonom 281 bodov obsadila ôsme miesto a Anna Mária Kurišová s 278 bodmi skončila na deviatom mieste. Konečným výsledkom celého družstva bolo 852 bodov a zisk striebornej medaily. Súčasťou majstrovstiev bolo finále ôsmich žiakov s najlepšími výsledkami na elektronické terče, v ktorom si  Lenka Lörinčíková vystrieľala tretie miesto.

Výborným  výkonom 279 bodov v kategórii mladších žiačok obsadila Miroslava Ľalíková pekné piate miesto.