Exkurzia Včelí kRaj

Predposledný deň v škole sme v horúcom letnom počasí absolvovali so šiestakmi exkurziu do včelieho kraja v Liešnici pri Kokave nad Rimavicou. V peknom prírodnom prostredí na samote sa mladá rodinka zaoberá chovom včiel, výrobou medu ale okrem toho aj vzdelávaním detí zážitkovou formou. Na tejto exkurzii sa žiaci dozvedeli prečo sú včielky také užitočné, z akých členov sa skladá včelia rodinka aj ďalšie informácie o živote včiel. Žiaci mali možnosť vidieť stavbu úľa a život včiel priamo v ňom. Pohľadali v úli včeliu matku, chytili si do rúk trúda, vyrobili si pre seba voskové sviečky a ochutnali chutný medík vyrobený nielen v Liešnici ale aj v zahraničí. Okrem samotnej exkurzie bola pre mnohých žiakov zážitkom aj cesta vláčikom.