MO cezpoľný beh

V utorok, 1. októbra sa v Poltári v priestoroch kúpaliska uskutočnili Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu. Skončili sa totálnou dominanciou žiačok ZŠ s MŠ Kalinovo, veď posúďte: 1. miesto Nela Zavaterníková, 2. miesto Barbora Šufliarska a 3. miesto Dominika Knechtová, s obrovským náskokom pred súperkami. A to si ešte kalinovčanky dovolili vo finiši šprintérsky súboj o prvé miesto.

Dievčatá postúpili na majstrovstvá kraja v Žiari nad Hronom. Vytrvalkyne z celého banskobystrického kraja sa 8. októbra zišli po prvýkrát v priestoroch plážového kúpaliska a Parku Štefana Moysesa. Bolo mrazivé ráno a chlad pod korunami stromov vydržal počas celých pretekov. Naše žiačky potvrdili svoju výkonnosť a v konkurencii kvalitných atlétok obsadili podobne ako vlani pekné piate miesto z trinástich zúčastnených škôl.

V súťaži jednotlivkýň obsadila Nela Zavaterníková 10. miesto, B. Šufliarska 13. miesto a D. Knechtová 25. miesto.