MO streľba

Kalinovčania postupujú na majstrovstvá kraja.

Výborné výsledky dosiahli žiaci a žiačky ZŠ s MŠ Kalinovo na Majstrovstvách okresu v streľbe zo zalamovacej vzduchovej pušky, ktoré sa uskutočnili 22. novembra v ZŠ Slobody Poltár.
V kategórii starších žiakov sa zúčastnilo až osem družstiev. Naši pretekári opäť suverénne dominovali, družstvá mladších a starších žiakov skončili na prvom mieste. Zo siedmich našich strelcov šiesti postupujú na Majstrovstvá kraja, ktoré budú vo februári v Brezne.
V súťaži jednotlivcov, v kategórii mladších žiakov skončil na prvom mieste Martin Hanuska, v mladších žiačkach bola prvá Daniela Staníková a na druhom mieste skončila Zoja Fafuliaková. Starším žiakom dominoval Matúš Melicherčík, na treťom mieste skončil Ján Grendel, Monika Kminiaková skončila medzi staršími žiačkami na druhom mieste a Sofia Slováková bola štvrtá.
Najhodnotnejší výkon z našich žiakov dosiahla mladšia žiačka Daniela Staníková, ktorá výsledkom 259 bodov zlepšila svoj osobný rekord o 30 bodov.