Škola v prírode

Posledný májový týždeň, 27.05.2024 – 31.05.2024, sa 33 žiakov tretieho a štvrtého ročníka zúčastnilo pobytu  v Škole v prírode, konanej v novozrekonštruovanom Rekreačnom zariadení Orlík, v blízkosti mesta Nová Baňa. Je situované priamo v lesoch Pohronského Inovca, obklopené krásnou a čistou prírodou. Cieľom Školy v prírode bolo budovanie kladného vzťahu k prírode, rozširovanie poznatkov o prírode, rozvoj telesnej zdatnosti detí, regionálna výchova, vedenie detí k vedomej disciplíne a dodržiavaniu pravidiel, samostatnosti, vzájomnej pomoci a spolupráci, vytváranie kladných vzájomných vzťahov a socializácie v detskom kolektíve.          

  V dopoludňajších hodinách prebiehalo vyučovanie  a popoludňajšia činnosť žiakov bola realizovaná formou animačného programu s názvom „Malý cestovateľ.“ Našim malým cestovateľom sa otvorili brány sveta formou rôznych hier, súťaží a kvízov. Spoznali charakteristické znaky rôznych krajín, ich zvyklosti a tradície. Program sa niesol v duchu dobrej nálady a veselej zábavy a bol pre žiakov vítaným spestrením i zatraktívnením pobytu.

Mgr. Elena Tomišová, Mgr. Anna Pivková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.