Stolný tenis MK

V dňoch 20.2. – 21.2.202 sa v ZŠ s MŠ Kalinovo konali MK BB kraja základných škôl. Vo štvrtok naši chlapci obhajovali vlaňajšie víťazstvo. V základnej skupine si poradili so Sv.Antonom a s Novou Baňou, v štvrťfinále vyhrali nad Banskou Bystricou a v semifinále porazili Balogom nad Ipľom. Finále bolo so susedným Lučencom, ktorý sme porazili tesne 3:2. Treba ešte povedať že sme mali najmladší team z celého kraja. Za Kalinovo hrali: Matúš Királ, Adrian Paulovič, Lukáš Filipiak a kapitán teamu bol 8 ročný Tomáš Vilhan. Chlapcom patrí poďakovanie a veľká pochvala za predvedené výkony. Postup medzi osem najlepších škôl v SR je veľký úspech.
Dievčatá hrali v piatok a chceli skončiť do tretieho miesta, v skupine si poradili s Veľkým Krtíšom a Vígľašom. Štvrťfinále bolo ťažké čakal nás Žiar nad Hronom, vlaňajší víťaz.Potrebovali sme, aby každá hráčka podala kvalitný výkon, len tak sme mohli vyhrať, čo sa aj podarilo a vyhrali sme 3:2. V semifinále nás čakal silný Lučenec, bol to podobný zápas ako so Žiarom, na konci sme sa tešili a bolo z toho finále, v ktorom sme pomerne ľahko porazili Bzovík 3:0. Dievčatám patrí veľká pochvala za bojovné výkony a hlavne za dobre načasovaný kolektívny výkon. Za Kalinovo hrali: Emka Kačániová, Danielka Demeová, Tamara Oravcová a kapitánkou teamu bola deväťročná Kristína Királiová. Treba tiež dodať, že sme mali v súťaži najmladšie družstvo. Prvý krát za osemnásť rokov sa podarilo postúpiť obom družstvám naraz na MSR, ktoré sa budú konať v Topoľčanoch.

Kačáni Miroslav