Strelecká súťaž

Žiačky a žiaci ZŠ s MŠ Kalinovo sa v piatok 10. marca zúčastnili 20. ročníka Ceny mieru vo Zvolenskej Slatine. Dosiahli výborné výsledky. Kategóriu starších žiakov vyhrali výborným výkonom 851 bodov, v kategórii mladších žiakov skončili na druhom mieste. V súťaži starších žiačok skončila na prvom mieste Lenka Lörinčíková s výkonom 289 bodov, druhá bola Daniela Demeová s 288 bodmi, súťaž mladších žiačok vyhrala Miroslava Ľalíková, keď dosiahla 283 bodov. Medzi mladšími žiakmi skončil na treťom mieste v osobnom rekorde 272 bodov Tomáš Gábor. Osobný rekord si výkonom 252 bodov zlepšila aj Lucia Chovancová. Ďalšími súťažiacimi boli Viktória Matúšková a Anna Kristína Kurišová. Prvýkrát sa streleckej súťaže zúčastnili žiaci strieľajúci s oporou. Druhák Ján Jackuliak dosiahol 241 bodov a štvrták Samuel Sabacký 243 bodov.