Vychádzka do prírody za korunkovkou strakatou

Bolo to 22.apríla v roku 1970, keď vedci, hlavne ekológovia v USA ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme demonštračne vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme .

Hoci Dňu Zeme budeme venovať pozornosť  o 12 dní , my sme sa do prírody vybrali skôr, lebo nás vytiahlo slniečko a najmä kvietok, ktorý krášli aj náš erb obce a začiatkom apríla začína kvitnúť. Korunkovka strakatá je cenný dar, ktorý nám poskytuje oblasť Poiplia a každoročne ju pozorujeme v chránenom území neďaleko našej školy. Svojimi aktivitami v prírode sme sa snažili pridať ku všetkým, ktorí sa usilujú chrániť Zem so všetkým, čo ju robí jedinečnou.

Žiaci a p. učiteľky I.stupňa ZŠ