Exkurzia do Bystrianskej jaskyne

V utorok 24.5.2022 sme sa 8.A a 9.A zúčastnili exkurzie do nádhernej Bystrianskej jaskyne. Na nás všetkých dozerali pán učiteľ Filipiak a pani učiteľka Paučová. Cesta tam nám ubehla rýchlo, zastavili sme sa na kávičku vo Vydrove a z tadiaľ to už bola len chvíľočka k jaskyni. Do jaskyne s nami išla aj milá sprievodkyňa, ktorá nám porozprávala o jaskyni veľa faktov a zaujímavostí. Mohli sme tam vidieť až 3 priepasti a mnoho krásnych vápencov, ktoré sa tvarovali mnohé roky po celej jaskyni. Veľmi dobre sa nám tam dýchalo. Dozvedeli sme sa, že Bystrianska jaskyňa je známa liečením dýchacích ciest. Keď sme vyšli z jaskyne, niektorí sme si išli pokúpiť pekné suveníry. Potom nás čakala už len cesta domov. Zastavili sme sa však ešte na výbornú zmrzlinu, ktorú nám spravili v Hriňovej. Ďakujeme našim vyučujúcim za nádherný a náučný výlet.