Poľsko – školský výlet

      Aj napriek extrémnym horúčavám, ktoré nás trápili počas obidvoch dní školského výletu v Poľsku, môžeme  jednoznačne vysloviť názor, že išlo o vydarené podujatie. Zaslúžili sa o to predovšetkým pán farár Š. Kosturko  spolu s pani učiteľkami M. Petrócziovou a J. Karásekovou.

V prvý deň sme navštívili Wadowice, rodné mesto Svätého Otca Jána Pavla II., farský kostol, v ktorom bol pokrstený, z výletného vláčika  sme si prezreli  mesto. Podvečerné hodiny boli venované prehliadke koncentračného tábora v Osvienčime. Mnohí sme boli tým, čo sme videli, otrasení.

Nocovali sme v Lagiewnikoch (Krakow), v ubytovni  Kláštora  Božieho milosrdenstva, odkiaľ  sme 13. júna v skorých ranných hodinách vyrážali za novými zážitkami. Naša cesta viedla do Wieliczky. Soľná baňa, ktorá sa tu nachádza, naše očakávania nielen uspokojila, ale aj vysoko predstihla.  Sochy, galérie, kaplnka, to všetko vytesané z kamennej soli. Sústredení sme prechádzali lokalitou Svetového dedičstva UNESCO. Odtiaľ sme sa vrátili na prehliadku kostolov v Lagiewnikoch a do centra starobylého mesta Krakow. Necelé dve hodiny, ktoré sme tu mali vyčlenené na oboznámenie sa s hlavným námestím, nám vôbec nestačili. Poľsko sme opúšťali rozhodnutí, že sa sem určite čoskoro vrátime so svojimi rodičmi, aby sme spolu s nimi prešli miestami, na ktoré sme nemali dostatok času počas dvoch dní nášho výletu.                                            

                                                                                                                                     žiaci 7. a 8. A