Školské kolo geografickej olympiády.

V stredu, 23. novembra sa v priestoroch našej základnej školy uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Konalo sa celoplošne v rámci celého Slovenska online v jeden deň. Žiaci pracovali v troch kategóriách a plnili úlohy v teoretickej časti, monotematickej časti a praktickej časti, v ktorej mohli používať aj atlasy. Ich mesačná príprava vyvrcholila riešením testu v trvaní maximálne 90 minút a výsledkom bolo, že všetci devätnásti zúčastnení boli úspešnými riešiteľmi, čo znamená, že dosiahli minimálne 55 bodov zo 100 možných. Pri rovnosti bodov rozhoduje čas odovzdania.

Kategória G : 1. Lörinčík Matej – 84 bodov

2. Ľalíková Sára – 72 bodov

3. Jackuliaková Júlia – 70 bodov

Úspešnými riešiteľmi boli aj Emília Šusteková a Boris Novický.

Kategria F : 1. Illéš Peter – 81 bodov

2.Fajčíková  Viktória – 80 bodov

3. Kurišová Anna Kristína – 73 bodov

So ziskom 73 bodov sa umiestnila Michaela Šuľajová, ďalej Miroslava Ľalíková, Patrik Palko, Caroline Vengrínová a Patrik Obročník.

Kategória E : 1. Urbašíková Dorota – 90 bodov

2. Lörinčíková Lenka – 87 bodov

3. Lorinčíková Mia – 79 bodov

Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli Martina Babicová, Miroslava Hroncová a Ján Kosnovský.

Prvý traja z každej kategórie postupujú do okresného kola geografickej olympiády.