Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok – WocaBee.

         Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači. Žiaci môžu získať zaujímavé  ceny nielen pre seba, ale súťažia aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €. Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu sa jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

            V okresnom kole šampionátu sa najviac darilo žiakom 5.A triedy, ktorí obsadili 1. miesto, na 2. mieste sa umiestnili žiaci 4.A triedy a zahanbiť sa nedali ani naši tretiaci, ktorí skončili na 3. mieste. Všetci postupujú do krajského kola súťaže, ktoré bude prebiehať 6.11. – 10.11.2023.

Srdečne gratulujeme a držíme im v súťaži palce!

Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

www.wocabee.app/sutaz