Vyhodnotenie výzvy v zbere textilu s Ekocharitou

Po úspešnom zbere textilu v minulom školskom roku sme sa aj teraz zapojili do tejto výzvy. Projekt zberu oblečenia na školách po celom Slovensku nebol len o zbere a o charite. Každým vyzbieraným kilogramom sme do obehu vrátili výrobok, ktorý by pravdepodobne časom skončil v zmesovom odpade a následne na skládke. Každý vyzbieraný kilogram si po pretriedení nájde svoju druhú šancu a v prípade, že kvalitatívne nebude vhodný na opätovné použitie, poslúži naším štvornohým priateľom alebo z neho bude po racyklácii nový výrobok.

Do tejto jesennej výzvy sa zapojilo 132 škôl z celého Slovenska. Spolu sa vyzbieralo 57 300 kg textilu a obuvi. Naša škola sa množstvom 1 312 kg umiestnila na prekrásnom 2. mieste! Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a občanom, ktorí sa aktívne zapojili do zberu.