Výlet žiakov 1.A, 1.B a 2.A triedy v Banskej Bystrici

V utorok 27.júna 2023 sme odchádzali skoro ráno na dlhoočakávaný školský výlet. Ujo šofér Janko Mičoda nás bezpečne odviezol až pred Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici, aby sme si o 9:00 hod. pozreli   pôvodnú hru napísanú  pre toto divadlo poľskou autorkou Martou Guśniowskou a výtvarne realizovanú renomovanou pražskou streetartovou a komiksovou umelkyňou Toybox. Bystrická inscenácia  Kamil bola dojímavým príbehom  psíka z útulku, ktorý sa ocitol u starého osamoteného pána. 

V dnešnom svete je spolužitie ľudí a psov jednou z aktuálnych tém. Takmer v každej domácnosti nájdeme psíka. Aké to je, mať psíka? Čo to prináša? Ľuďom, psom? Kto sa od koho učí? Vieme sa o seba navzájom postarať? Čo to znamená pre psíka a pre jeho pána, to nám porozprával osobne – pes Kamil v divadelnom predstavení, ktoré sme pozorne vnímali. Kamil – síce bábka, ale nebola to rozprávková bytosť. Ani bábkový „plyšák“.  Kamil bol v „našom divadle“ živým tvorom. Tak sme ho vnímali na predstavení, autorka ním osobitým rukopisom vtipne a citlivo sprítomnila svet zvieratiek a ľudí.

Po predstavení sme  sa presvedčili, že takmer všetko na svete sa dá oživiť a milá teta nás zoznámila so základnými typmi bábok. Absolvovali sme krátky kurz animácie a vodenia bábok. Hravé stretnutie so všetkými typmi bábok nás veľmi zaujalo, lebo sme si aj my skúsili oživiť niečo neživé. Lekcia animácie a vodenia bábok sa nám tak páčila, že sa nám nechcelo ani odísť z budovy bábkového divadla. A práve pred budovou nás čakali TVORIVÉ DIELNE. Vyrobili sme si zvieratká – kamarátov,  ktorých sme si animáciou hneď aj oživili a dokonca s nami cestovali aj domov. V Banskej Bystrici sme si pozreli aj Námestie SNP so zmrzlinou v ruke (predtým sme sa napapali) a šťastní z pekne stráveného dňa sme sa o 15:00 hod, vrátili domov k rodičom. Pozrite si fotogalériu z nášho vydareného dňa: